مقالات
قیمت گلمیخ fartakvision.com

قیمت گلمیخ

قیمت گلمیخ

گلمیخ به میخ های بزرگی گفته می شود که کاربردشان در پیوند دادن سقف های عرشه فولادی می باشد. همچنین از گلمیخ ها برای تزئینات نیز استفاده می شود.

در زمان های قدیم در برخی کشورها در زمینه هنر از گلمیخ ها استفاده می شد. برخی از این کشورها هند و آفریقا را می توان نام برد. گلمیخها کاربردهای بسیار زیاد و متفاوتی دارند. گلمیخ ها در جنس ها، ابعاد و اندازه های مختلف و برای کاربرد های متفاوتی مورد استفاده قرار می گیرند. مثلا از گلمیخ های فولادی و بزرگ در صنعت ساختمان و برای پیوند دادن در سقف های عرشه فولادی استفاده می گردد.

گاهی گلمیخ ها از جنس پلاستیک، شیشه و پلاستیک و حتی کریستال  تولید شده و در صنعت جواهرسازی نیز استفاده می شود. همچنین از گلمیخ ها به عنوان تجهیزات ترافیک در خیابان ها به عنوان سرعتگیر هم استفاده می شود.

قیمت گلمیخ fartakvision.com
قیمت گلمیخ fartakvision.com

قیمت گلمیخ:

به دلیل کاربردهای متوع و زیاد و همچنین جنس های مختلف گلمیخ ها، قیمت گلمیخ ها متنوع می باشد و به جنس و کاردشان بستگی دارد. قیمت گلمیخ به دلیل تنوع در جنس، کاربرد و مشخصات فنی که دارد متنوع بوده که در ادامه به بررسی این موارد خواهیم پرداخت.

یکی از دلایل استفاده از گلمیخ ها امروزه قیمت مناسب گلمیخ، سرعت اجرای بالا و همچنین مقاومت بالای گلمیخ ها می باشد.

یکی از عواملی که به اجرای پروژه ها سرعت می بخشد استفاده از گلمیخ ها می باشد. امروزه استفاده از سقف های عرشه فولادی به جای سقف های قدیمی رواج زیادی پیدا کرده است و به دنبال آن تولید گلمیخ ها نیز زیادتر شده است. به دلیل کیفیت مورد قبول و قیمت گلمیخ ها از آن ها بسیار استفاده می گردد. از این محصول نه تنها در ساخت سقف های عرشه فولادی به عنوان یکی از اجزای مهم استفاده می شود، بلکه در حوزه کنترل ترافیک به عنوان سرعت گیر خیابان ها نیز استفاده می شود.

کاربردهای گل میخ:

این محصول کاربردهای بسیار زیاد دیگری دارد مثلا در صنعت مبلمان سازی از گلمیخ مبل، در درب های چوبی از گلمیخ درب چوبی و همچنین از گلمیخ پشم سنگ استفاده های زیادی می شود.

گلمیخ ها باید طبق استانداردهای تعریف شده تولید شوند. چون ممکن است در صورت مرغوب نبودن و کیفیت پایینشان دچار شکستگی، ترک و خم شدن و تغییر شکل شوند.

گاهی اوقات فقط به قیمت گلمیخ توجه دارند نه به کیفیت مطلوبشان و این یکی از اشتباهاتی است که اکثر افراد ممکن است در صنعت ساختمان مرتکب آن شوند.

بنابراین در تهیه این محصول علاوه بر قیمت گلمیخ، به کیفیت و شکل آن و همچنین نوع آلیاژ مواد اولیه توجه زیادی داشت و حتما از فروشگاه های معتبر تهیه شود.

در ساخت ورق های عرشه فولادی کار گلمیخ ها این است که به عنوان رابط بین  ورق گالوانیزه و بتن قرار گیرند و با این کار از نظر سازه ای یکپارچگی عملکرد برشی تامین می گردد. و این در واقع همان نقش برش گیر هاست که گلمیخ ها ایفا می کنند.

قیمت گلمیخ fartakvision.com
قیمت گلمیخ fartakvision.com

گلمیخ ها در قطر هایی با اندازه حداکثر۲۰ میلیمتر و ارتفاع های متغیر تولید میشوند. ارتفاع گلمیخ ها با توجه به شکل ورق های عرشه فولادی مشخص می شود. حد اقل ارتفاع گلمیخ ها بعد از نصب و از بالای قسمت ذوزنقه ای اندازه گیری می گردد و نباید از ۴۰ میلیمتر کمتر باشد. این گلمیخ ها توسط جوش الکتریکی روی ورق جوش داده می شوند.

جوشکاری گلمیخ ها کار راحتی نیست و باید توسط افراد متخصص و حرفه ای جوش داده شوند. همچنین بعد از جوش نیز باید تست شوند. باید گلمیخ های جوش داده شده را خم کرد تا تست شوند. هنگام خم کردن نباید جوش آنها کنده شود و یا دچار شکستگی شوند.

به همین دلیل است که هنگام خرید گلمیخ ها علاوه برقیمت گلمیخ باید به جنس وکیفیت آنها نیز توجه کرد. همچنین توجه داشته باشید که روی بدنه گلمیخ ها اثری از خوزدگی و فرورفتگی، ترک و یا شکستگی و رطوبت و زنگ زدگی وجود نداشته باشد . در غیر اینصورت مقاومت آن ها کم شده و بعد از ساخت ساختمان به دلیل ایمنی و کیفیت پایین آن ها دچار ضرر و خسارت می گردید.

تولید کننده گلمیخ:

شرکت هایی که در زمینه تولید گلمیخ فعالیت بالایی دارند، شرکت های گلمیخ بتا و شرکت تولید گلمیخ گام می باشند. این محصول باید استاندارد های A. W.S-D 101 و DIN EN ISO را حتما درا باشند.

تولید گلمیخ:

گلمیخ ها حتما باید به روش فورج سرد و توسط دستگا ههای مخصوص تولید شوند تا در نهایت گلمیخ هایی یک شکل و با کیفیت تولید شده و بعد از استفاده در ساختمان دچار شکستگی و ترک و سایر موارد احتمالی نشوند.

گاهی اوقات ممکن است گلمیخ ها به روش فورج گرم و یا ریخته گری نیز تولید شوند که در این صورت دارای معایبی خواهند شد. مثلا برخی از این معایب شامل شکستگی، ترک خوردگی هایی روی بدنه گلمیخ ها و ناهمگن و یک دست نبودن آن ها می باشد و این موضوع منجر به نامرغوب بودن گلمیخ های تولید شده و در نهایت ایجاد خسارت و ضرر و زیان می گردند. درست است که در هنگام خرید، قیمت گلمیخ یکی از فاکتورهای مهم است اما ابتدا هنگام خرید به یک دست و یک شکل بودن گلمیخ ها توجه کنید و در صورت دیده نشدن ترک و شکستگی، خوردگی و یا زنگ زدگی خرید را انجام دهید.

قیمت گلمیخ fartakvision.com
قیمت گلمیخ fartakvision.com

مواد اولیه گلمیخ ها باید آلیاژهای خاص و مورد تایید استانداردها باشد تا بتوان به محصول با کیفیت دست یافت. گاهی از میلگرد های ذوبی استفاده می کنند که اصلا توصیه نمی شود. زیرا میلگردهای ذوبی به عنوان مواد اولیه گلمیخ ها از نظر کاربردی کم ارزش بوده و همچنین گلمیخ های تولید شده از آن ها جوش پذیری پایینی دارند و ممکن است جوش آن ها به راحتی کنده شود .

روش های مختلفی برای جوش دادن گلمیخ ها استفاده می شود. یا آن ها را به طور مستقیم جوش می دهند و یا اینکه گلمیخ ها را روی ورق گالوانیزه مورد استفاده روی تیر جوش می دهند.با این توضیحات متوجه می شوید که از گلمیخ در سقف های عرشه فولادی به عنوان رابط بین ورق گالوانیزه و بتن استفاده می گردد.

برای خرید این محصول می توانید با مجموعه فرتاک ویژن تماس حاصل نمایید و از کارشناسان ما اطلاعات لازم و تخصصی را دریافت نمایید و یا به فروشگاه ما مراجعه نمایید. همچنین برای محاسبه آنلاین قیمت گلمیخ می توانید به سایت فرتاک ویژن مراجعه نمایید . در سایت ما امکانی برای محاسبه آنلاین و حدودی گلمیخ ها را با توجه به مساحت زمین در اختیار شما قرار می دهیم تا بتوانید به راحتی برای خرید این محصول و همچنین اجرای سقف عرشه فولادی تصمیم گیری کنید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *