منتشر شده:
13 تیر 1398
دسته بندی:
طراحی / ایده ها
مشتری:
کیان وب

پروژه برج میرداماد

نام پروژه: برج میرداماد
محل پروژه: بلوار میرداماد
سال انجام پروژه: 1395
کارفرما: شرکت راه پل البرز

قبل از پرداخت سطح بتن با ماله های پروانه ای بویژه در کفهایی که در آنها شیب بندی مورد نیاز است ، باید عملیات کروم بندی به شیوه ای بسیار دقیق و توسط تراز لیزری بر روی کف انجام شود.

اینکار توسط نصب قوطی به فواصل حداکثر ۴ متر صورت میگیرد . قوطی ها باید توسط مفتول آرماتور بندی به نحوی محکم به شبکه آرماتور بندی متصل شوند، توسط تراز لیزی تراز ابتدا و انتهای قوطی ها مشخص می شوند و شیب مورد نظر به راحتی بر روی کف اعمال می گردد.

این قوطی ها معمولا بصورت درجا روی کف باقی می مانند.بعد از بتن ریزی و پس از اینکه بتن به میزان گیرش مورد نظر که بتوان بدون اینکه در آن فرو رفت بر روی آن حرکت کرد رسید ، ابتدا سطح بتن توسط سینی های متصل در زیر ماله ها بطور کامل پرداخت میگردد . باید دقت کرد که هم در لحظه بتن ریزی و هم هنگام ماله زنی تراز بتن باید توسط ترازهای لیزی که بر روی ستونها یا در نقطه ای مشخص و در دسترس نصب شده اند کنترل شود.

بعد از اینکه سطح بتن توسط سینی ها هم تراز شد ، حال توسط ماله های پروانه ای اقدام به پرداخت نهایی سطح بتن همراه با پاشش هاردنر ها می نماییم.اینکار معمولا بین ۶ تا ۸ ساعت تا گیرش نهایی بتن ادامه میابد.

 

Call Now Buttonتماس با ما