مقالات
دهانه های سقف عرشه فولادی fartakvision.com

دهانه های سقف عرشه فولادی

دهانه های سقف عرشه فولادی

حداکثر دهانه در سقفهای عرشه فولادی:

 ازجمله مواردی که سقفهای عرشه فولادی را با اختلاف از دیگر سقفهای سازه ای متمایز می نماید ، کاهش چشمگیر تیرهای اصلی و اتصالات طرفین آنها و از طرفی افزایش فواصل بین هر دو محور پلان است که تاثیر به سزایی در کاهش تعداد و ابعاد مقاطع اصلی و باربر ، کاهش وزن اسکلت در مجموع ، کاهش سایر و نمره میلگردها و حتی ضخامت فونداسیون به تبع کاهش وزنهای منتقل شده به آن دارد.درسقفهای عرشه فولادی فاصله تیرهای فرعی می تواند از حداقل ۲۰/۲ متر و حداکثر ۵۰/۳ تا ۴ متر نسبت به آکس یکدیگر آفزایش یابد.همچنین فواصل فی مابین هر دو محور تا حد اکثر۸ متر(به صورت عملی) قابل طراحی و اجرا می باشد که این موضوع یکی از برجسته ترین برتری های طراحی سازه با این سقف بی نظیر است.

دهانه های سقف عرشه فولادی

دهانه های سقف عرشه فولادی fartakvision.com
دهانه های سقف عرشه فولادی fartakvision.com

با توجه به میزان افزایش فواصل تیرهای فرعی و از طرفی افزایش دهانه ها در هر دو محور و نتایج بدست آمده مشاهدات ذیل کاملا محسوس می باشد:

۱). کاهش چشمگیر تعداد تیرهای فرعی.

۲). کاهش اتصالات تیرهای فرعی شامل ورقهای روسری ، ورقهای نشیمن ، اسپلایسها ، اتصالات جان تیر به دستکهای تکیه گاهی ، کاهش تعداد پیچ ها و مهره ها و واشرها در اتصالات پیچی و کاهش تعداد الکترود مصرفی در اتصالات جوشی.

۳). کاهش تعداد استیفنرها(سخت کننده ها) و ورقهای تقویتی جان و اتصالات آنها.

۴). کاهش تیرهای اصلی و ستونها به تبع افزایش دهانه ها تا حداکثر ۸ متر .

ادامه مطلب
مجسمه عیسی مسیح

۵). کاهش تعداد برشگیرها در مقایسه با سقفهای کامپوزیت سنتی.

۶). کاهش برشکاری ورقهای عرشه فولادی و ملزومات نصب به تبع حذف ستونهای وسط و افزایش دهانه ها.

و اما آنچه برای رسیدن به اهداف بهینه فوق حائز اهمیت است طراحی سازه بی نقص و دقیق ، طراحی شاپ فنی و اجرایی و درنهایت اجرای حرفه ای توسط متخصصین این سقف بسیار پرطرفدار ، سریع و کاربردی است.

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *